panDOMO a další systémy – otázky a odpovědi:

1. Jaký materiál zvolit do koupelny?

Po letitých zkušenostech se nám osvědčil materiál pryskyřičných stěrek, které mají ve svém systému hydroizolační penetrace a laky. Do koupelen jsou vhodné i cementové stěrky a panDOMO, vyjma míst, která jsou trvale zatížené vodou.

2. Jaký podklad je potřeba k jednotlivým druhům povrchu?

Obecně platí, že podklad musí být rovný, soudržný, zbavený prachu a separačních částic, mastnoty a jiných nečistot.

Koupelny: Do koupelen pod pryskyřičné stěrky, panDOMO a cementové stěrky doporučujeme podklad na bázi cementu.

Stěny v koupelnách: Na stěnách je optimálním podkladem flexibilní lepidlo s perlinkou, je však nutné vždy dbát na to, aby neprosvítal její tzv. rastr, čehož docílíme přetažením perlinky ještě jednou, a sice tenkou vrstvou flexibilního lepidla.

Podlahy v koupelnách:U podlah v koupelnách doporučujeme jako podklad beton či samonivelační hmotu na bázi cementu.

3. Jsou Vaše materiály toxicky nezávadné?

Ano, a to dokonce i náš lak na pryskyřičné stěrky, určený do sprchových koutů. Tento lak se běžně používá například i do nádrží s pitnou vodou.

4. Kolik to stojí?

Při kalkulaci ceny hraje roli více faktorů, jako např. příprava podkladu, rozměr zakázky, množství potřebných pigmentů, zvolený systém či lokace zakázky. V případě zájmu nám zašlete Vaší nezávaznou poptávku a my Vám navrhneme skladbu a materiál, který pro Vás bude ekonomicky nejpříznivější.

5. Mohu si udělat stěrku sám?

Aplikace designových stěrek vyžaduje nejen zručné ruce, ale i mnohaleté zkušenosti, což mohu po více než patnácti letech v oboru jen potvrdit. Z těchto důvodů jsou pro aplikaci např. stěrek panDOMO realizátoři školení přímo výrobcem. Pro perfektní výsledek proto doporučuji obrátit se vždy na profesionála.

6. Lze aplikovat na podlahové topení?

Ano, lze. Je nutné ovšem vždy před samotnou aplikací materiálu provést tzv. topnou zkoušku. Je nutné dodržovat obvodové dilatační pásky a respektovat dilatační spáry, které musí být rovné, jelikož se tyto přiznávají na povrchu. V neposlední řadě je potřeba vždy změřit zbytkovou vlhkost podkladu. Také platí pravidlo, že při samotné obsluze topení v podlaze se přidává/ubírá maximálně o 5 °C za 24 hodin, aby se zamezilo teplotnímu šoku.

7. Jaká je doba realizace u jednotlivých systémů?

U dekorativních stěrek je doba realizace hotová v průběhu jednoho až dvou dní, u zbývajících systémů je doba realizace většinou 2-4 dny. Záleží také na velikosti ploch. U koupelen, kdy realizujeme podlahy i stěny, je doba realizace o něco delší, tj. 5-7 dní.

8. Jaký je minimální rozsah zakázky?

Vážíme si každého zákazníka, jediným naším limitem v rozsahu zakázky je proto jeho spokojenost.

9. Jak se starat o povrch?

Obecně platí, že na finální vrstvy se doporučuje používat údržbové prostředky, které vytváří tzv. obětní vrstvu, která se běžným úklidem obnovuje a která zároveň chrání lak. S údržbou Vám rádi poradíme.

10. Jaká je záruční doba?

Na realizaci nabízíme záruční dobu 3 let.

Poptávka a více informací